>
BLNDEME
Facebook38
Pinterest
Google+

Rozjaśniacz do włosów czy farba? Porównajmy! :)

Rozjaśniacz do włosów czy farba? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta – jeśli blond ma być piękny, wysycony wymarzonym odcieniem, a włosy wciąż w możliwie najlepszej kondycji (pomimo rozjaśniania), stawiamy na odpowiednio dobraną dla nas farbę. I ja sama, w olbrzymim stopniu, wyznaję właśnie taką zasadę. :) Dlaczego jednak nie w stu procentach? Czy zawsze możliwe jest, aby uzyskać idealny, wymarzony blond, jedynie przy pomocy farby? I kiedy, tak naprawdę, rozjaśniacz jest najgorszym złem, a kiedy ma szansę zostać naszym sprzymierzeńcem? Sprawdźmy, zobaczmy, porównajmy – najserdeczniej zapraszam! :)

Rozjaśniacz do włosów czy farba?

Rozjasniacz do wlosow czy farba blog

Czas działania / Wygoda stosowania. Farba ma do wykonania 3 główne zadania, kolejno – rozjaśnienie włosów (jedynie pierwsze 10-20 minut, w zależności od rodzaju farby), następnie wprowadzenie do włosa sztucznych pigmentów oraz w końcowym etapie – pielęgnacja. Dlatego tak ważne jest, aby zmyć farbę dopiero po ściśle określonym przez producenta czasie – nie wcześniej (zazwyczaj jest to od 30 do 55 minut). Jeśli natomiast zdarzy się, że ją przetrzymamy, to ani bardziej nie rozjaśni, ani nie wysyci bardziej koloru – efekt kolorystyczny wciąż pozostanie taki sam.

Inaczej jest z rozjaśniaczem –  rozprowadzony na włosach ma zdolność rozjaśniania o wiele, wiele dłużej niż farba, wybijając z włosa tyle pigmentów, ile tylko zdoła, na ile pozwolą okoliczności.

Po nałożeniu go na włosy, musimy cały czas kontrolować sytuację, doglądać, sprawdzać stopień rozjaśnienia i pamiętać, że jeśli zbyt długo go przetrzymany, nie zastosujemy poprawnie, z bardzo dużą ostrożnością, może spowodować olbrzymie szkody w kondycji, które nieodwracalnie odbiją się na wyglądzie włosa i zdecydowanie szybciej doprowadzą do jego wykruszenia.

Jeśli więc chodzi o wygodę stosowania – zdecydowanie wygrywa farba. Wiemy jak działa, wiemy, że nie przetrzymamy jej na włosach zbyt długo (ponieważ czas działania jest ściśle określony przez producenta), a inwazyjny proces rozjaśniania nie trwa tu dłużej niż pierwsze 10-20 minut, po czym koniec. Po nałożeniu farby możemy więc skupić się na zupełnie innych, przyjemnych dla nas rzeczach, jedynie nastawiamy budzik, który przypomni nam, kiedy zmyć farbę. :)

Moc rozjaśniania. Maksymalne rozjaśnienie samodzielną farbą to ok. 4.5-5 tonów. Ale pamiętajmy, że to potrafią jedynie supermany wśród blond farb! :) Przy zastosowaniu takiego „superblondu” (superrozjaśniającej farby) w połączeniu z najwyższym stężeniem utleniacza 12%, otrzymamy najwyższy stopień rozjaśnienia farbą.

Kiedy więc zależy nam na 9 poziomie jasności (bardzo jasny blond), a nasze naturalne włosy są na poziomie 3 (ciemny brąz), to nie ma możliwości, żeby uzyskać ten kolor samodzielną farbą. Jedynym rozwiązaniem jest rozjaśnienie włosów rozjaśniaczem + farba / dodatkowe zabiegi wysycające włosy wymarzonym odcieniem. Rozjaśniacz jest w stanie rozjaśnić włosy o niemal nieograniczoną ilość tonów, czym bez wątpienia zaskarbia sobie serca ciemnowłosych, pragnących przemiany w białogłową. :)

Dekoloryzacja / rozjaśnienie koloru. Przed nami złota, a nawet i diamentowa zasada fryzjerska, którą naprawdę warto zapamiętać, jeśli planujemy samodzielną koloryzację włosów – farba farby nie rozjaśni. Przykładowo – nałożenie nawet najjaśniejszej, superrozjaśniającej blond farby (w połączeniu z najwyższą wodą 12%) na farbowany średni brąz, pojaśni włosy najwyżej o 1 ton, czyli do jasnego brązu. To jedynie 1 ton wyżej, przy użyciu maksymalnie silnych komandosów rozjaśniających z całego szeregu farb. Zwykłe farby nie pojaśnią wcale lub w niezauważalnym stopniu.

Gdy więc czeka nas niełatwa droga z farbowanego brązu na blond, pamiętajmy, że w taką fryzjerską podróż bierzemy ze sobą rozjaśniacz lub dekoloryzator – farba nie da rady rozjaśnić ciemniejszej farby.

Odcień włosów „po”. Rozjaśnianie jest procesem, który zawsze ociepla odcień. Nie ma możliwości, byśmy otrzymały chłodne odcienie bez dodatkowego wprowadzenia do włosa pigmentów (trwałych lub nietrwałych). Farba ma ten olbrzymi plus, że jest wielofunkcyjna, rozjaśnia i nadaje odcień w czasie jednego zabiegu. Rozjaśniacz jedynie rozjaśnia i pozostawia włosy w ciepłym odcieniu. Jeśli więc właściwie dobierzemy farbę, uzyskamy wymarzony, beżowy, perłowy, czy popielaty odcień, bez konieczności wykonywania dodatkowych zabiegów.

Szkodliwość dla włosa. Rozjaśnianie (farbą czy rozjaśniaczem) jest szkodliwe zawsze, ponieważ włos w tym procesie zawsze traci określony procent swojej zawartości. Zabierane są z niego naturalne pigmenty, obrywa się również łuskom.

Różnica jest taka, że rozjaśniacz pozostawia zdepigmentowane włosy same sobie, a farba od razu wypełnia włos własnym, sztucznym pigmentem, co ma spore znaczenie zarówno jeśli chodzi o kondycję, jak i odcień tuż po.

Dlatego decydując się na jaśniejsze włosy, musimy zrobić co w naszej mocy, aby tę szkodliwość ograniczyć do minimum. Wybierajmy produkty wysokiej jakości – przy tak trudnym do okiełznania, intensywnie działającym produkcie jak rozjaśniacz, jakość ma naprawdę olbrzymie, olbrzymie znaczenie. Dlatego z własnego doświadczenia, jeśli pojawia się konieczność zastosowania, polecam jedynie rozjaśniacze profesjonalne (np. Goldwell Oxycur Platin). I dokładnie tak samo w przypadku farb – najbardziej cenię te profesjonalne (tutaj oczywiście wciąż królują moje ukochane, najchłodniejsze z chłodnych – Alfaparf (klik) :).

Jeśli dany salon fryzjerski pracuje na słabych jakościowo produktach, a dodatkowo łączy rozjaśniacz z najwyższą 12% wodą – kondycja włosów będzie nieporównywalnie gorsza. Będą bardziej matowe, uwrażliwione, trudne do rozczesania, pokruszą się zdecydowanie szybciej.

W przypadku zdecydowanej większości polskich włosów, wystarczy wymieszać rozjaśniacz z 1.6%, 3% lub maksymalnie 6% wodą – włosy rozjaśniane są wówczas o wiele mniej agresywnie, co ma znaczny wpływ na kondycję, a efekt będzie dużo lepszy i naturalniejszy, bo słabsza woda usunie z włosa więcej żółtego, najtrudniejszego do wyeliminowania pigmentu. Jeśli dołożymy do tego dobry jakościowo rozjaśniacz, prawidłowe jego zastosowanie i wypełnienie po zabiegu pustego (w określonym stopniu) włosa pigmentem (semi-permanentną farbą na najniższej wodzie 1.6%), to różnica dla jakości włosa jest naprawdę olbrzymia! :)

Pamiętajmy, że farby wymieszane z wysokimi stężeniami oksydantów, jak 12 i 9%, powinny być stosowane na danym fragmencie tylko raz, i tylko na naturalne włosy. Zastosowanie najwyższych stężeń oksydantu na już rozjaśniane włosy, spowoduje znaczne pogorszenie ich kondycji, a powtarzanie tych czynności może doprowadzić do wykruszenia włosa.

W takim razie… farba czy rozjaśniacz? :) Wiemy już, że jedno i drugie różni bardzo wiele, jednak zawsze łączy wspólny cel – wyczarowanie jak najpiękniejszego blondu na naszych włosach. Każde z nich ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy: w jakiej sytuacji zastosowane, na jakich włosach, przy jakich wymaganiach wobec efektu końcowego, od jakości zastosowanych produktów oraz, w olbrzymim stopniu, w jakich rękach się znajdują.

Są jak artystyczne materiały – kredki, pastele, które we wprawnych dłoniach tworzą piękne rysunki. Pasja, wiedza, doświadczenie czy naturalna smykałka to główne składniki wspaniałego efektu końcowego. :) Tak samo w przypadku rozjaśniacza i farb – to jedynie fryzjerskie narzędzia, których dopiero właściwy dobór i zastosowanie, zagwarantują klucz do sukcesu w tworzeniu wymarzonego blondu. :)

Ściskam i życzę cudownego wieczoru! :)

GDZIE KUPIĆ?

FARBA PROFESJONALNA

Farba Alfaparf  (cała paleta)

ROZJAŚNIACZ PROFESJONALNY

Rozjaśniacz Goldwell Oxycur Platin

28 komentarzy

 • Karolina
  25 lutego 2017 at 20:52

  Jej nareszcie jakis nowy post zaglądam tutaj codziennie z nadzieją na nową dawkę informacji :) wszystko jak zawsze profesjonalne i dopracowane na ostatni guzik :) a tak swoją drogą mam pytanie: co sądzisz kochana o sztucznych rzęsach,które teraz niemal kazda kobieta ma doczepione na codzien metoda czy to 1:1 czy tez inna? Sama masz moze,polecasz? Czy tez wedlug Ciebie za bardzo teatralny efekt? Pozdrawiam serdecznie :))) <3

  • Blondeme
   25 lutego 2017 at 21:53

   Bardzo, bardzo mi miło, Kochana, dziękuję! :))) Jeśli chodzi o sztuczne rzęsy, to ja zdecydowanie stawiam na te doklejane/zdejmowane :) Wtedy zawsze możemy idealnie dopasować intensywność rzęs do makijażu, który wybieramy :) Na przykład doklejane, długaśne, gęste do ciemnego smoky eyes (przeeepiękne są np. Velour Lashes :)), a jedynie delikatnie podmalowane, naturalne rzęsy przy bardzo subtelnym makijażu no makeup :) Również najserdeczniej pozdrawiam! ♡

 • Kinga
  26 lutego 2017 at 00:31

  Uwielbiam Twojego bloga! Cieszę się, że znów publikujesz nowe posty :D Osobiście stosuję L’oreal Preference, odcień Extreme Platinum. Zawiera między innymi krem i puder rozjaśniający – czy to znaczy, że jest ‘bezpieczna’ jak farba + utleniacz, czy działa na kondycję włosów podobnie jak rozjaśniacz?

  • Blondeme
   26 lutego 2017 at 18:16

   Bardzo, bardzo mi miło! :))) Kochana, pod względem możliwie najmniejszego, negatywnego wpływu na kondycję włosów podczas tworzenia blondów, na pierwszym miejscu zdecydowanie postawiłabym klasyczną farbę profesjonalną, z dobranym możliwie najniższym oksydantem (oczywiście przy jednoczesnym optymalnym działaniu na kolor) – czasem wystarczy blond farba z wodą 6%, a czasem potrzebna jest juz bardziej inwazyjna, superrozjaśniająca farba z wysokim oksydantem 9, 10.5% czy 12%. Następnie (jeśli najsilniej rozjaśniająca opcja z farbą, nie daje nam oczekiwanych efektów, nasze włosy są zbyt ciemne, oporne lub marzą nam się bardzo jaśniutkie kolory) postawiłabym profesjonalny rozjaśniacz (połączony również z możliwie najniższa wodą, np. 3%), po którym wysycamy włosy semi-permanentną farbą na najniższej wodzie, np. 1.6%. A dopiero na ostatnim miejscu, i to daleko, daleko za dwiema pierwszymi opcjami, mieszankę farby z rozjaśniaczem. Ściskam i najserdeczniej pozdrawiam! :)

   • Sylwia
    25 października 2017 at 19:32

    Witaj Natalia,
    Dzisiaj znalazlam Twojego bloga szukajac jakiejs nowej farby do wlosow. Twoj kolor wlosow jest piekny (mowie o kolorze przy poscie o pielegnacji /rutynie wlosow). Bardzo chcialabym taki kolor osiagnac i staram sie o to od lata tu wciaz za cieply odcien, zbyt zolto- pomaranczowy…Moj naturalny kolor to prawdobodobnie poziom 7 ze spora dawka cieplego pigmentu. Wszystkie farby ktore probowalam wychodza zle, zbyt cieplo. Od kilku lat farbuje wlosy Kolestonem Perfect Welli. Najpierw odcien 12/89, teraz 12/96, oba z woda 20%. Dodaje do nich barwniki-mixy Welli, fioletowy i niebieski, ale wlosy wciaz za ciemne i za cieple. (Dodatkowo 12/96 jakis strawberry blonde mi wyszedl…)Mimo chyba juz sporej dawki fioletu i niebieskiego??? Marze o chlodnym blondzie jak Twoj. Czy to wina zbyt slabego developera, czy mam uzyc 30%? Czy zmienic farbe i odcien? Czy sprobowac Alfapart 11.21? Czy szarosc w nim ugasi zolc i pomarancz? I czy uzyc wyzszej niz 20% wody? Bardzo bede Ci wdzieczna za jakas podpowiedz.

 • Początkująca Wlosomaniaczka
  26 lutego 2017 at 09:47

  Hejka! Kocham twojego bloga i to Ty mi uświadomiłaś, że pielęgnacja włosów to coś więcej niż szampon. Post świetny, jednak mam kilka pytań :D mam włosy ciepły blond, jasne, naturalnie, długie, w świetnej kondycji. Tyle ze z roku na rok robią się coraz… ciemniejsze! Nie wiem co mam zrobić, nienpodoba mi się to. Czy powinnam udać się do fryzjera żeby mi rozjaśnił je? Czy może naturalnymi, domowymi sposobami coś kombinować? Albo farba? Marzy mi się chłodny odcień :/ Ale bez niego tez mi dobrze. Jak myślisz co powinnam zrobić?

  • Blondeme
   26 lutego 2017 at 18:31

   Cieszę się przeogromnie! :))) Kochana, ciemnienie włosów wraz z wiekiem jest całkowicie naturalne i najprawdopodobniej uwarunkowane genetycznie. Często rownież jest tak, że włosy jaśnieją pod wpływem dużej ekspozycji na słońce w letnie dni, a jesienią/zimą wracają do swojego naturalnego, ciemniejszego koloru, tworząc ciemniejszy odrost i piękne naturalne, delikatne sombre :)
   Może nie całościowe farbowanie a ewentualnie kilka jaśniejszych refleksów? :) To pięknie rozświetla buzię :) Wszelkie naturalne metody rozjaśniania działają bardzo delikatnie i zawsze ocieplająco na odcień (włosy są bardziej złociste), więc wszystko zależy czego oczekujemy (np. szampon rumiankowy). Dla schłodzenia koloru można stosować co jakiś czas niebieski szampon, np. Joanna (ponieważ tego typu produkty lubią przesuszać przy zbyt dużej częstotliwości stosowania) lub przygotować własną fioletową maskę z odrobiną gencjany (przepis – https://blondeme.pl/naturalny-blond-gencjana-na-pozolkly-kolor-maska/ ), ewentualnie gotowa odżywka schładzająca odcień również z Joanny :) Najsłodsze całusy! :)

 • Sylwia
  26 lutego 2017 at 12:04

  Szczerze się ucieszyłam, gdy zobaczyłam u Ciebie nowy post. Bardzo mi ich brakuje, bo zawsze wszystko jest pięknie opisane i zobrazowane. :) Cóż, jeśli o mnie chodzi to jeszcze nigdy włosków nie farbowałam, bo lubię swój naturalny odcień, ale za ileś tam lat to kto wie? Wtedy na pewno skorzystam z Twoich przydatnych porad. Pozdrawiam cieplutko. :)

  • Blondeme
   26 lutego 2017 at 18:34

   Jak cudownie, że napisałaś! :))) Jesteś kochana, dziękuję z całego serca! ♡ Również cieplutko pozdrawiam, całusy! :)

 • doris
  27 lutego 2017 at 07:19

  Cieszę sie, ze znów zaczęłaś pisac.Dzięki Tobie farbuję włosy Alfaparf – bardzo dobra farba.O ile na początku odpowiadał mi odcień 10.21 na oksydancie 9%, to teraz chciałabym trochę jaśniejsze. No i szybko wybija zóławy odcień. Mam mysi blond z odrobiną siwych już włosów, nie umiem określić poziomu. Kupiłam po Twoim poprzednim poście korektor 410 i chce go doadać- mam nadzieję ze pomoż ena zółte. Ale moje pytanie – czy mogę zastosować tą farbę co Ty na to co mam, nie wyjdzie mi całkiem biały, tylko jaśniejszy niż mam? I na jkim oksydancie?Myslałam o zmieszaniu swojej i jedenastki, ale tam w instrukcji napisane,zeby nie mieszać.Co radzisz?Dodam,ze wszelkie fioletowe szampony td to nie to.Czekam na odpowiedź.pozdrawiam I pisz, bo Twój blog to kopalnia wiedzy.

  • Blondeme
   27 lutego 2017 at 10:41

   Bardzo się cieszę! :))) Kochana, a może oksydant jest zbyt niski? Przez to może szybciej wybijać żółtawy odcień i jest też dodatkowo ciemniej. Tym bardziej, jeśli to np. naturalnie ciemny blond, który lubi być oporny na rozjaśnianie. Może np. już 10.5% dałoby radę :)
   // Grafit w odpowiednich ilościach na pewno schłodzi, ewentualnie można też później próbować z fioletowym korektorem, bo to jest już typowo wyspecjalizowany pogromca-neutralizator żółtego :)
   // Jeśli chodzi o poziom jasności, to 11.11 wychodzi o 1-1.5 tonu jaśniej od 10.21. Odrost na pewno będzie jaśniejszy od długości przy przejściu na jaśniejszą farbę (tak silnie rozjaśniające farby nakładamy jedynie na naturalne lub tylko delikatnie pojaśnione włosy), a wówczas wyrównanie całości wiąże się z dodatkowym rozjaśnianiem już rozjaśnionych mocno długości, co może bardzo negatywnie odbić się na ich kondycji – będą jaśniejsze, ale np. zdecydowanie trudniejsze w pielęgnacji, bardziej matowe, kruche, uwrażliwione. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostać przy obecnym poziomie jasności, ale np. zrobić kilka jaśniejszych pasemek / refleksów – będzie nie tylko jaśniej, bardziej trójwymiarowo, ale też i długości będą w dużo, dużo mniejszym stopniu obciążone rozjaśnianiem, co ma ogromne znaczenie dla ich kondycji :) Również najserdeczniej pozdrawiam! :)

 • Emily
  27 lutego 2017 at 09:14

  Caaaały rok czekałam aż powrócisz i jesteś! <3 Cudownie! Obyś teraz tu zaglądała częściej niż raz do roku :*

  • Blondeme
   27 lutego 2017 at 10:45

   Słońce jesteś nieeesamowicie kochana! ♡ Zrobię, co w mojej mocy, żeby być tu i pisać jak najczęściej :))) Całusy najsłodsze! ♡

 • Magdalena
  28 lutego 2017 at 17:41

  Witam serdecznie, calkiem przypadkiem trafilam na Twoj blog i to byl moj szczesliwy dzien. Dzieki Tobie dowiedzialam sie, ze nie jestem juz zdana na los przypadkowych fryzjerow, ktorzy z uporem maniaka faszerowali moje wlosy rozjasniaczem, ale moge rowniez wziac sprawy a raczej wlosy we wlasne rece:-) Wlosy moje siegaja prawie ramion, kolor -raczej ciemny mysi blond, sa cienke, ale podatne na farbowanie. Mniej wiecej od polowy dlugosci mam jeszcze pozostalosci po pasemkach. Od kilku miesiecy klade na odrosty farbe Alfapart 10.1 z oxy 6%., wychodzi jasniejszy, ale nie dosc jasny i lekko rudawy. Chcialabym uzyskac troche jasniejszy kolor, naturlany chlodny blond na poziomie 10. Oprocz farby 10.1, mam jeszcze 9.1 i 11.11 oraz szary tonmix. Jaka kombinacja bylaby najlepsza? uzycie teraz 10,1 z oxy 9% i tonmixem, czy 11.11 z 9%. I czy mozliwe jest uzycie 6%oxy do 11.11?. Bardzo serdecznie Cie pozdrawiam:-)

 • Kaja
  28 lutego 2017 at 19:05

  Wróciłaś Śliczna!!!
  Tak, Śliczna, bo uważam,że jesteś najładniejszą blogerką. Bardzo się cieszę,że jesteś!!! Poradź proszę co powinnam zrobić z moimi włosami. Moje naturalne włosy miały kiedyś mysi kolorek, później przez dłuższy czas rozjaśniałam je pasemkami u zaufanej fryzjerki i wszystko było ok, włosy były w dobrej kondycji. Niestety nie mogę się już u niej rozjaśniać, więc kiedyś w akcie desperacji położyłam na włosy Casting sunkiss. Owszem wyszły jaśniejsze, trochę blond, trochę żółte :) I może bym na tym poprzestała gdyby nie fakt,że pojawiło mi się mnóstwo siwych włosów. Tym sposobem mam na głowie mix kolorów. Kusi mnie ta farba polecana przez Ciebie Alfaparf 11.11 z wodą 12 % ale boje się, że na takie kolorowe włosy może się to źle skończyć, tzn boje się,że odpadną, bo musiałabym je położyć na te “pomazane” słonecznymi pocałunkami :) Nie ma wyraźnych odrostów ale ten bałagan na głowie wpędza mnie w depresję, chcę jakoś zrównać kolor.Dodam,ze włosy ciężko się rozjaśniają. Zaryzykować?
  Pomożesz???

 • Dzolka
  1 marca 2017 at 00:01

  Ale się cieszę, że Cię widzę :-) Bardzo lubię Twojego bloga i sposób w jaki przekazujesz całą swoją wiedzę :-) Odkąd weszłam na niego pierwszy raz, a było to dobre 1,5 roku temu, to się zakochałam :-) Twój blog to skarbnica wiedzy i cieszę się że na niego trafiłam:-) Zaglądaj tu częściej, bo smutno bez Ciebie…
  Buziaki :-*

  • Blondeme
   1 marca 2017 at 00:18

   Kochanie a ja tak niesamowicie się cieszę ze napisałaś! ;*** Dziękuję z całego serca za przepiękną wiadomość! ♡ Uściski i najsłodsze całusy! :)))

 • Magda
  1 marca 2017 at 14:33

  Hej bardzo się cieszę że natknełam się na twojego bloga ,jest mega .Mam pytanko o kąpiel rozjaśniającą czy można ją stosowac na włosach rozjaśnionych rozjaśniaczem?Wlosy mi dość szybko rosna przez co odrost szybko jest widoczny a swoj naturalny kolor mam taki ciemny blad wpadajacy w szarość wiec przy rozjasnianych wlosach jest on mega widoczny a nie mam czasu by raz na mc biegac po fryzjerach i rozjasniac odrost dlatego pomyslalam o kapieli rozjasniajacej….czy to czasem nie doprowadzi do ruiny moich wlosów?bede wdzieczna za podpowiedz

 • gusia
  2 marca 2017 at 14:25

  Hej Natalka. To najlepszy blog jaki w życiu czytałam, absolutnie fachowy w każdym jego aspekcie. Nie wiem skąd posiadasz taką wiedzę, ale to wspaniałe. Mam nadzieję, że przeczytasz też mój komentarz i pomyślisz nad wpisem o najlepszej MASCE do włosów w Twojej wspaniałej opinii. Końcówki moich włosów nie są rozdwojone.. Końcówki moich włosów wyglądają jak małe drzewka. Mają nawet 5/6! zakończeń. Takie krzaczki. Jeśli Ty nic nie wymyślisz, to nikt już tego nie zrobi :( Ratunku. Wiem, że należy je ściąć, ale po miesiącu one znowu są rozdwojone raz po raz. Musiałabym chodzić łysa przy takim podcinaniu. Liczę na kilka mądrych słów przy kolejnym wpisie. CZEKAM, POZDRAWIAM I PRZESYŁAM MNÓSTWO DOBREJ ENERGII :*

 • Mortycja
  2 marca 2017 at 20:48

  Hej Natalio super, ze znow piszesz. Bardzo prosze Cie o rade. Jestem posiadaczka mysiego polskiego blondu. Niedawno odwazylam sie na sombre chlodny blond w salonie. Odwiedzialam salon loreal prof. liczac na prawdziwy profesjonalizm. Najpierw Pani nałożyła mi rozjasniacz na 40 min, gdzie przy ost 10 min drzalam bo wiem ez moje wlosy szybko sie rozjasniaja. Potem pod umywalka nalozyla mi pani farbe lub toner na 10 min, zmyła i co? CIEPŁY BLOND! aaa naturalny dosyc na poziomie 9. Przy szarej górze ten cieply odcien wrecz sie gryzie a moje naczynka na twarzy tylko to podbija. Jestem załamana, mocno mysle jak moglabym stonowac to do zimnego blondu. W poprzednim poscie pisalas jednej z czytelniczek o farbach typu igora w piance które wybijaja ta zolc ale jak tę pianke za stosowac z oksy?? Kurde nie wiem czy podolam…:( mogłabym Ci na maila wyslac fotki odcienia, doradzilas cos?? Mortycja

 • Jolzuz
  9 marca 2017 at 22:02

  Zainspirowałas mnie do tego żeby zaczac uzywac farb profesjonalnych :) Jednak mam dylemat, i proszę Cie o rade :) Mam zafarbowane wlosy kolorem na poziomie 7 i jest to mój naturalny kolor ( wcześniej rozjaśnialam wlosy i wyszly rudo-żółte, wiec wrocilam do starego mysio -popielatego koloru) i chcialam zrobic na wlosach ombre farba alfaparf 11.11 lub 11.21 i czy z oksydantem 12% rozjasni mi ona wlosy? Bardzo chcialabym uzyskac taki piękny chłodny blond jaki masz Ty :) Pozdrawiam cieplutko :)

 • Anna
  17 marca 2017 at 23:01

  Hej. Proszę o poradę :) Farbę poznałam dzięki Tobie i Twoim wpisie :) Używałam jej przez jakie czas. Potem postanowiłam zapuścić swój kolor co sie jednak nie udało . Włosów nie farbowałam ponad rok, w tym czasie sporo urosły . Poszłam do fryzjera w celu wykonania ombre aby złagodzić przejście pomiędzy farba a naturalkami. Do tej koloryzacji użyto rozjaśniacza (pasemka na naturalnych , niestety zachaczono o miejsca gdzie była juz farba co wpłynęło na pogorszenie kondycji dołów:( ) , na odrost miała byc nalozona farba podobna do mojego koloru jednak kolor wyszedł cieplejszy i jaśniejszy przez co znowu mam nieładny odrost , następnie mój kolor a dopiero potem blond . Teraz chciałabym nałożyć farbę Alfaparf 11.11 na cały odrostu. Teraz przeczytałam wpis i jestem w kropce gdyż nie wiem , czy uzyskam ten piękny kolor tam gdzie była farba :( Natalki proszę pomóż co robić:( muszę to jakoś zrównać. KolejnEgo ombre juz nie chcę a teraz marzy mi się piękny blondzik taki jak Twój :)

 • Dorota
  30 marca 2017 at 07:55

  Witaj.Niedawno odkryłam Twój blog i bardzo się z tego cieszę bo dowiedziałam się z niego wielu przydatnych informacji.Natomiast nie znalazłam jednej informacji.Otoz moje włosy są po jednorazowym rozjaśnianiu i farbowaniu na blond u fryzjera. Efekt nawet mi się podoba i lubię siebie w blondzie natomiast odrosty są straszne ( minęło 3 miesiące).Chciałabym je samodzielnie ufarbowac w domu.Po namyśle zakupiłam farbę alfaparf 11.21 oraz oksydant 6% i 9%.Moj naturalny kolor wydaje się być na poziomie 5,a wlosy chwytaja farbe bardzo latwo.Zalezy mi żeby maksymalnie rozjaśnić odrost do reszty włosów a resztę włosów delikatnie o 1 ton.I tu pojawia się pytanie.Czy dobrym pomysłem będzie nałożenie na odrost farby z oksydantem 9% a na resztę włosów tej samej farby z oksydantem 6%?Dodam że u fryzjera użyto oksydant 4% i bardzo ładnie rozjaśnił wlosy.Chcialam spytać czy efekt takiej koloryzacji nie będzie jakiś dziwny gdy użyje dwóch różnych oksydantow?Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie

 • Rosa
  4 kwietnia 2018 at 17:32

  Cześć, super pomocny blog! Mam jednak pytanie. Fryzjerka rozjaśniła mi włosy samym rozjaśniaczem z naturalnego koloru-7 na 8. Wyszedł bardzo ładny, zadowalający mnie kolor. Jednak chciałam wypełnić puste włosy i zdrcydowałam się na koloryzację yo colouring, która ochłodziła mi kolor i przyciemniła lekko-wyszedł niemal taki jak mam naturalnie… Jednak jest to toner i ma niedługo zejść, a ostateczny kolor ma być na poziomie 9, bo poprzez nałożenie tego yo colouring fryzjerka mówiła, że to rozjaśnia włosy o 1-2 tony. Zastanawiam się czy jeśli za jakiś czas ten ciemniejszy odcień tonera mi zejdzie, powinnam pofarbować włosy? Odcień rozjaśnionych włosów mi się podoba, ale plączą mi się one i dlatego pomyślałam, że może pofarbowanie ich jakoś je pogrubi i wzmocni. Po zastosowaniu tonera ich kondycja jest lepsza. Mam nadzieję, że napisałam zrozumiale, pozdrawiam : )

 • betlinka
  2 sierpnia 2018 at 10:56

  Witam, może pomożesz również mi? :) Widzę, że Twoja wiedza jest OGROMNA!!! Moje włosy naturalne (odrost) jest na poziomie 7. Włosy mam rozjaśnione przez fryzjera rozjaśniaczem niestety, są teraz takie rudawe. Odrost chciałabym już zrobić sobie sama. Czy mogę użyć proponowanej przez Ciebie farby? Czy nałożyc ją tylko na odrost, czy mogę przeciągnąć na resztę wlosów też? Może udałoby mi się pozbyć tego rudawego odcienia… Moim marzeniem jest kolor chłodny, ale nie chce póki co chodzić do fryzjera i dalej męczyć tych włosów.

 • Akashaa@wp.pl
  26 września 2018 at 17:41

  Hej :) Czytając Twój nowy post już sama nie wiem co robić. Bardzo chciałabym osiągnąć taki kolor włosów jak Twój. Mój naturalny to mysi blond poziom 7. Farbowalam do tej pory joico lumishine 10NWB pół na pół z 8NC przy oxy 6% . Wychodził mi kolor 8/9 taki miedziany. Tylko raz przeciagalam farbę z mieszanką tych kolorów na całe włosy a potem tylko porost. Ostatnio farbowalam samym 10NWB z 6% po całości i wyszedł mi taki ciepły blond. Dodatkowo miałam jakis czas temu robione delikatne flamboyage. Co mam teraz zrobić żeby osiągnąć Twój kolorek który masz po alfaparf 11.11. Z góry Dziękuję za wszelką pomoc i sugestie

 • kasia89
  8 listopada 2018 at 13:42

  mam pytanko :)
  naturalnie jestem blondynką a od dłuższego mam ombre… (większość włosów moja a końce rozjaśnione) ostatnio sama “podniosłam” sobie ten jasny kolor wyżej (nie wiem czy pisze jasno :) rozjaśniaczem… końce wyszły mi bardzo ładne (chłodne) ale przejście między tymi końcami a moimi naturalnymi wyszło lekko ciepłe… myślisz ze teraz powinnam na całość tych jasnych włosów nałożyć chłodną farbę czy dalej potraktować je rozjaśniaczem?
  będę bardzo wdzięczna za odpowiedz :)

 • Ewa
  6 grudnia 2018 at 09:48

  Mam pytanie … ostatnio sama farbowałam włosy schwarzkopf olaplex 10,2 light cool blonde …włosy wcześniej farbowane wyszły idealnie ale niestety odrosty są w okropnie rdzaworudawym kolorze :((((( święta tuż tuż i nie wyobrażam sobie bym przy stole wigilijnym raziła takim ryżym kolorem. Chciałabym spróbować z alphapraf 11.11 – naturalny mój blond nie jest baardzo ciemny. Jak długo muszę czekać przed podjęciem próby ponownego farbowania? czy powinnam najpierw spróbować max zmyć farbę np szamponem przeciwupieżowym ? pomóż mi proszę

Komentarze