BLNDEME
Facebook0
Pinterest
Google+

Najpiękniejsze zapachy świata – Escada Rockin’ Rio & Island Kiss

Hej, hej! ♥ Oto moja mała kolekcja Escady :) Skompletowałam tu, te najładniej zachowane i przede wszystkim, kompletne egzemplarze. Dwubarwne, turkusowo-różowe i różowo-żółte, serduszkowe flakoniki są śliczną ozdobą. Zachowało się nawet kilka pudełek! :) W roli głównej: Escada Rockin’ Rio, Island Kiss, Pacific Paradise, Ocean Lounge oraz małe Escadziątka Moon Sparkle i Sunset Heat wraz z innymi miniaturkami z Escada Collector’s Edition.

ESCADA ROCKIN’ RIO I ISLAND KISS – MINI RECENZJA ZAPACHÓW

Moje najukochańsze zapachy to Escada Rockin’ Rio i Island Kiss. Są przepiękne! ♥ Przez tyle lat, żadne inne nie były w stanie im dorównać. Są jedyne w swoim rodzaju – soczyście owocowe, egzotyczne i przepełnione słodyczą – pyszne! Są to jakby tropikalne landrynki, ale nie mdlące, a wręcz przeciwnie – bardzo przyjemnie orzeźwiające. Pachną takim beztroskim, parnym latem i nocną zabawą na hawajskiej plaży. Jednym słowem – są cudowne! Od razu wprawiają w radosny, gorący nastrój, nawet kiedy za oknem szaleje zima :) Dlatego też, nie mogę się zgodzić, że to zapachy jedynie na lato. Dla mnie to absolutna “całoroczność” :)

RÓŻNICA MIĘDZY PERFUMAMI A WODĄ TOALETOWĄ

Jedynym minusem Escady jest jej stosunkowo słaba trwałość. Choć, tak naprawdę, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nie są to perfumy, a jedynie woda toaletowa. A jaka jest różnica między perfumami a wodą toaletową? Ogromna :) O wszystkim decyduje w tym przypadku stężenie olejków zapachowych. Im jest ono większe, tym trwalszy i bardziej intensywny jest zapach. Najwięcej olejków zapachowych (20-40%) zawierają perfumy (oznaczenie na opakowaniu: Parfum). Nawet kilka kropli zapewni nam bardzo intensywny zapach na cały dzień, wieczór i noc. Dlatego trzeba z nimi bardzo uważać, żeby nie przyprawić o zawrót głowy swojego najbliższego otoczenia :) Co innego woda toaletowa (Eau de Toilette). Jest ona bardzo delikatna i nieprzytłaczająca, bo zawartość olejkowego ekstraktu to zaledwie 5-8%. Pomiędzy perfumami i wodą toaletową jest jeszcze woda perfumowana (Eau de Parfum), która ma zazwyczaj 8-20% olejków.

POWRACAJĄ TRZY OWOCOWE SEZONÓWKI ESCADY!

Szkoda, że Escada nie zdecydowała się na produkcję perfumowych odpowiedników dla swoich wód. Bo z tego powodu, ich zużycie, przynajmniej w moim przypadku, jest zdecydowanie zbyt wysokie :P :) Zreflektowali się za to wypuszczeniem na rynek trzech dawnych zapachów (w tym moich dwóch ulubionych!). Do tej pory, można było ich szukać tylko w perfumeriach internetowych, allegro czy ebay’u, choć od dłuższego czasu, było o to coraz trudniej. Powróciły letnie, limitowane edycje Escady Rockin’ Rio (z 2005 roku), Island Kiss (2004) i Sexy Graffiti (2002). Choć mam takie wrażenie, że obecne Rockin’ Rio, nieco odbiega od swojej dawnej odsłony.

A Wy, jaki zapach lubicie najbardziej? ;*

Buziaaaki! ♥

2 komentarze

 • Ala
  21 marca 2014 at 14:53

  Hej kochana
  Ja uwielbiam cherry in the air i taj sunset. Miałaś może styczność z jakimiś odpowiednikami zapachów Escady? Wiem, że na Escadzie wzorują się marki takie jak Chatier, Fenzi i Cote Azur. Są dużo tańsze co mnie zainteresowało ale nie jestem pewna czy będą faktycznie pachnieć jak moje ukochane escady.
  Ściskam :*

  • Blondeme
   27 marca 2014 at 22:45

   Kochana, pamiętam, że kiedyś (około 7 lat temu) udało mi się wyszukać przepiękny odpowiednik Island Kiss, właśnie od Fenzi :)) Było to Escalation Ice Kiss :) Pachniał pięknie i nawet utrzymywał się dłużej niż sama Escada! :) A kosztował, wraz z wysyłką, około 25 zł :))) Byłam z niego niesamowicie zadowolona, ale gdy po dwóch flakonikach zamówiłam kolejny, to wówczas już bardzo wyczuwalny był alkohol i całość krótkotrwała. Może akurat była to jakaś gorsza seria, ale już więcej nie zamawiałam :) Jeśli jednak będziesz miała możliwość, to na pewno warto sprawdzić ;*

   Całuski! <3